PRVA MLADA MISA NAKON RATA

U nedjelju 19. kolovoza vlč. Krešimir Jukić, sin Ante Jukić i Ane r. Sedlić, proslavio je Prvu Svetu Misu na mjestu gdje je prije točno 25 godina kršten. Na samom početku sve goste, a napose roditelje našeg mladomisnika, njegovog djeda i baku pozdravio je župnik Filip Maršić, te je zamolio Krešimira da predvodi ovo misno slavlje. Na svetoj Misi okupilo se oko 750 vjernika…više…
Kardinal Vinko Puljić u obilazku gradilištaUZORITI KARDINAL VINKO PULJIĆ POSJETIO GRADILIŠTE
U petak 20. srpnja ove godine, uzoriti kardinal Vinko Puljić, zajedno sa svojim tajnikom svratio je iz Bosanskog Broda, gdje je predsjedao misnom slavlju povodom patrona župe, u Derventu, te je obišao gradilište naše župne crkve sv. Juraja mučenika…više…
Časne sestre pred samostanomSESTRE MILOSRDNICE VRATILE SE U DERVENTU
Ovih dana dovršava se obnova samostana sestara milosrdnica Sv. Vinka Paulskog te su se dvije sestre S. Zorislava Katić i S. Petronila Kovačević i vratile prvenstveno kako bi se posvetile radu sa siromašnima i potrebnima, te na taj način svjedočile svoje poslanje kako je to zaželio i njihov osnivač Sv. Vinko Paulski…više…
Krešimir JukićKREŠIMIR JUKIĆ ZAREĐEN ZA SVEĆENIKA
Krešimir Jukić sin Ante i Ane r. Sedlić, rođen 28. srpnja 1982. u Derventi. Osnovnu školu završio u Brodskom Vinogorju 1997, sjemenište na Šalati u Zagrebu 1997 – 2001. Teološki Faklutet u Đakovu, te diplomirao 2006. Na Petrovo 29. lipnja 2007. zaređen za svećenika u…više…
Blagoslov gradilištaZAPOČELA OBNOVA NAŠE CRKVE
Zadnjih dva mjeseca dosta je rađeno oko pripreme za obnovu naše župne crkve, te je među inim na zadnjem sastanku građevinskog odbora od sedam ponuđenih prijavljenih firmi iz natječaja, odlučeno da izvođač obnove naše župne crkve bude firma “K-projekt” iz Žepča, koja je imala i najkonkurentniju…više…
Presveto tijeloBLAGDAN TJELOVA U DERVENTI
U četvrtak 7. lipnja na blagdan Presvetog Tijela i Krvi Kristove u 9:30 sati u kripti župne crkve župnik je predvodio Sv. Misu, te je u propovijedi istaknuo važnost Presvete Euharistije za svakog vjernika. Vjernik bez ispovijedi i pričesti sliči ribi bez vode….više…
Jurjevo u Derventi 2007.g.PONEDJELJAK 23. TRAVNJA 2007. PROSLAVLJEN PATRON ŽUPE SVETI JURAJ MUČENIK
U ponedjeljak 23. travnja 2007. župa Derventa proslavila je svog zaštitnika svetog Juraja mučenika. Već od samog jutra vjernici su se počeli okupljati u župno dvorište odakle je krenula i svečana procesija do ostataka župne crkve. Na čelu procesije išao je križ…više…
Uzoriti Kardinal Vinko PuljićPROPOVIJED UZORITOG KARDINLA VINKA PULJIĆ NA JURJEVO 2007.
Draga braćo misnici, draga braća i sestre, kako na početku ove Sv. Mise rekoh, okupili smo se ovdje na temeljima crkve u Derventi, župe Derventa, koja danas slavi svoj Patron, zaštitnika Sv. Jurja. Okupili smo se da poželimo radost u vjeri…više…
Udruga *Prsten* u DerventiPREDSTAVNICI UDRUGE “PRSTEN” U DERVENTI
U subotu 17. ožujka predstavnici udruge “Prsten” iz Zagreba, koji se zalažu za bolje uvjete života Hrvata povratnika u Bosnu i Hercegovinu, a sinovi su ove naše grude, posjetili su peteročlanu obitelj Viktora Baran u Gornjem Detlaku, te tom prigodom darovali veliki televizor…više…
Zabava za pomoć obnovi Derventske crkve19.500,00 AUD POMOĆI IZ AUSTRALIJE
MELBOURNE – U subotu 27. siječnja 2007. u dvorani HKC Sunchine u Melbourneu održana je humanitarna zabava za pomoć u izgradnji u ratu porušene župne crkve sv. Juraja mučenika u Derventi, na kojoj se okupilo oko 500 Hrvata iz Bosanske Posavine i njihovih prijatelja iz svih drugih dijelova Hrvatske i BiH.više…
Hrvatski Katolici u GrazuPOSJET HRVATSKOJ KATOLIČKOJ MISIJI GRAZ – AUSTRIJA
Na preporuku vlč. Mirka Šimić, nekadašnjeg župnika na Ceru, koji je sada na postdiplomskom studiju u Grazu, župnik vlč. Filip Maršić 19. siječnja 2007. godine uputio se prema Grazu kako bi pomogao oko blagoslova obitelji na Hrvatskoj katoličkoj Misiji u Grazu…više…
Izlijevanje prve pločeIZLIJEVANJE PRVE PLOČE
U subotu 28. srpnja ove godine izlivena je prva betonska ploča na koru naše župne crkve. Već od samog jutra radnici su izvršili sve pripreme kako bi se moglo započeti s izlijevanjem ploče, a župnik kao pravi domaćin za ručak naručio je prase na ražnju kako…više…
Odžak – Sveta misaSVETA MISA I PRIKUPLJANJE ZA OBNOVU DERVENTSKE CRKVE U ODŽAKU
U nedjelju 8. srpnja 2007. godine na poziv vlč. Ive Balukčić župnika župe Glavosijeka svetog Ive u Odžaku, župnik vlč. Filip Maršić imao je dvije svete Mise na kojima je prikupljano za obnovu crkve Sv. Juraja mučenika u našoj župi. Prva sveta Misa bila je u 8:30, a zatim pučka u 11 sati…više…
Hodočasnici Gospi MarkovačkojHODOČAŠEĆ GOSPI MARKOVAČKOJ
U ponedjeljak 2. srpnja 2007. nas pedesetak hodočastilo je na sveto brdo Markovac, Gospi Markovačkoj. Zašto kažem Sveto Brdo Markovac? Zato što se na tom Svetom mjestu već stoljećima hodočasti našoj nebeskoj Majci Mariji. Kapelica je ostala čitava i za vrijeme ovog rata a Gospin kip u njoj ponosno…više…
Mlada misa – Kristijan ZebaMLADA MISA VELEČASNOG KRISTIJANA ZEBE
Vlč. Kristjan Zeba rođen je 27. ožujka 1981. u Rijeci, kršten u Bijelom Brdu. Sin je Mire i Ane r. Kvesić. Klasičnu gimnaziju završio je u Rijeci 2000. godine, te nastavlja teološki fakultet također u Rijeci gdje ga i završava 2007. godine. Zaređen je za đakona 7. listopada 2006….više…
Crkva u Bjelom BrduZASJALA BJELOBRDSKA LJEPOTICA
Ovih dana bjelobrđani završavaju obnovu svoje župne crkve, te se tim činom pripremaju za prvu Mladu Misu nakon rata u Bijelom Brdu. Mlada Misa vlč. Kristijana Zebe bit će na patron župe Sv. Ivan Krstitelj, 24. lipnja u 11 sati, do kada bi i ova bjelobrdska ljepotica trebala zasjati punim sjajem….više…
Caritas iz Achena u DerventiČLANOVI CARITASA IZ ACHENA U POSJETI DERVENTSKOM KRAJU
Na Duhove 27. svibnja 2007. godine članovi Caritasa iz Achena u Njemačkoj posjetili su derventski kraj. Caritas iz Achena prije par godina darovao je ovce i koze povratnicima u Derventski kraj, te su se prigodom ovog posjeta htjeli uvjeriti da je to došlo u prave ruke…više…
Godišnjica 103, HVO Derventske brigadeDERVENTSKI PRVOPRIČESNICI U MOSKVI
U Derventi ove godine nije bilo niti jednog prvopričesnika, ali zato mnogi naši dervenćani primili su prvu pričest diljem lijepe naše, veći dio njih u Zagrebu i Slavonskom Brodu a ima nas i na svim meridijanima širom kugle zemaljske…više…
Godišnjica 103, HVO Derventske brigadeOBILJEŽENA GODIŠNJICA 103. HVO DERVENTSKE BRIGADE
U nedjelju 25. ožujka 2007. u Derventi je obilježena godišnjica 103. brigade hrvatskog vijeća obrane. Ujutro u devet sati predstavnici udruga poginulih branitelja i preživjeli članovi 103. brigade položili su vijence pred kapelom na groblju Rabić…više…
Mladi iz Zaprešića u posjeti Derventi19.700,00 KUNA IZ ŽUPE SVETOG PETRA APOSTOLA U ZAPREŠIĆU
Na inicijativu našeg župljanina Ivice Polunić, koji živi i radi u Zaprešiću i na odobrenje župnika vlč. Ivana Frkonje u petak 2. ožujka 2007. mladi iz župe Sv. Petra apostola u Zaprešiću na svom putu za Sarajevo posjetili su našu župu…više…
Hrvatski Katolici u GrazuČASNE SESTRE MILOSRDNICE SE VRAĆAJU U DERVENTU
Ovih dana traju radovi na obnovi kuće časnih sestara Milosrdnica, koje će se ako Bog da na proljeće vratiti u Derventu. U više navrata provincijalka s. Korona je navraćala u Derventu da vidi kako napreduju radovi na obnovi sestarske kuće…više…